Sortownia, linia sortownicza, taśmociąg

Taśmociągi jako niezbędne elementy belownicy do odpadów

Linie sortownicze to specjalistyczne, odpowiednio zintegrowane rozwiązania technologiczne zapewniające efektywną gospodarkę odpadami w przedsiębiorstwie. Stanowią one kluczowy element zgniatarki do śmieci – urządzenia przeznaczonego do zmniejszania objętości nieczystości. Taśmy, przy pomocy zastosowanych mechanizmów, w bezproblemowy sposób transportują materiał do belownic. Zapewniają więc niezawodną pracę tych urządzeń.

Linie sortownicze dostępne na rynku

Na rynku znaleźć można podajniki w 2 wariantach – łańcuchowym oraz taśmowym. Każdy z nich posiada charakterystyczną dla siebie budowę oraz sposób działania. Taśmy do pras zwykle składają się z takich elementów, jak rama nośna, bębny napinające i napędowe oraz właściwa taśma. Dzięki nim zostaje stworzony kontrolowany i zautomatyzowany system transportujący śmieci do komory kompresującej. Z kolei model zbudowany z elastycznego łańcucha napędzany jest przez elektryczny silnik, gwarantujący płynność pracy całego urządzenia.

Taśmy do pras – Twój sprawny system podawania

By osiągnąć optymalną wydajność procesu produkcji, należy zadbać o działanie każdego elementu linii sortującej, aby zapewnić przedsiębiorstwu wysoką wydajność. Taśma, czyli taśmociąg podaje odpady do zgniatarki z dużą prędkością przesuwu, co wpływa na podniesienie poziomu efektywności. Posiadamy zarówno taśmociąg transportowy, jak i taśmociągi taśmowe nowe lub używane. Linie sortownicze z naszej oferty to elementy parku maszynowego, dzięki którym można liczyć na podniesienie wyników produkcyjnych. Zdajemy sobie sprawę z tego, że sukces przedsiębiorstwa polega na zwiększeniu wydajności przy jednoczesnej redukcji kosztów własnych. Linie sortownicze z naszej oferty zostały przez nas zaprojektowane z myślą o maksymalnej produktywności.

Taśmociąg transportowy – oferta serwisu BARTONTECH

Taśmociągi stanowią jeden z najważniejszych elementów konstrukcyjnych belownicy automatycznej. Taśma do belownicy z naszej oferty jest w różnych wymiarach, dzięki czemu łatwo jest dopasować sprzęt kompatybilny z resztą elementów zasobów maszynowych. W tej kategorii prezentujemy m.in. podajnik używany, sprawny w stu procentach. Jest to taśmociąg transportowy dostępny od zaraz. Posiada on 12 m długości oraz 1,2 m szerokości. Dodatkowo taśmociągi taśmowe tego typu napędzane są silnikiem o mocy 7,5 kW i sterowane za pomocą falownika. Oprócz tego posiadają one również pojemny kosz zasypowy.

Linia do segregacji odpadów – lepsze funkcjonowanie firmy

Jak zrealizować plan zrównoważonego rozwoju? Wystarczy zainwestować w wysokiej jakości linię sortowniczą odpadów sprawdzonego producenta. Taśmociągi taśmowe firmy BARTONTECH pozwolą na inicjowanie efektywnego zarządzania odpadami w wielu branżach. Ich budowa i działanie umożliwia sprawne uporanie się z zalegającymi nieczystościami przeznaczonymi do ponownego wykorzystania. Taśmociąg to zespół zintegrowanych ze sobą elementów, które automatycznie segregują i transportują dany materiał. Dzięki temu działania związane z obróbką surowców wtórnych nie wymagają szczególnego zaangażowania pracowników. To z kolei sprawia, że linia sortownicza znacząco usprawnia ogólne funkcjonowanie biznesu, optymalizując czas pracy.

Zatroszcz się o środowisko z certyfikowaną linią sortowniczą

Linia do segregacji odpadów to również krok w stronę lepszego świata. Właściwe pogrupowanie i skompresowanie śmieci za pomocą taśmy do prasy powoduje, że zajmują one mniej miejsca, dlatego nie wymagają częstych transportów. To prowadzi zaś do zmniejszenia zużycia paliw, a co za tym idzie, redukcji emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Taśmociąg taśmowy umożliwia zatem osiągnięcie kompromisu między postępem cywilizacyjnym a ochroną środowiska.

 

Dane Techniczne:

długość 12 m

szerokość 1.2m

silnik 7.5 kW

sterowanie falownikiem

kosz zasypowy

możliwość dokupienia drugiego podajnika zadającego surowiec

 

100 % sprawny, dostępna od zaraz.