Sortownia, linia sortownicza, taśmociąg

Taśmociągi jako niezbędne elementy belownicy do odpadów

Linie sortownicze to specjalistyczne, odpowiednio zintegrowane rozwiązania technologiczne zapewniające efektywną gospodarkę odpadami w przedsiębiorstwie. Stanowią one kluczowy element zgniatarki do śmieci – urządzenia przeznaczonego do zmniejszania objętości nieczystości. Taśmy, przy pomocy zastosowanych mechanizmów, w bezproblemowy sposób transportują materiał do belownic. Zapewniają więc niezawodną pracę tych urządzeń.

Linie sortownicze dostępne na rynku

Na rynku znaleźć można podajniki w 2 wariantach – łańcuchowym oraz taśmowym. Każdy z nich posiada charakterystyczną dla siebie budowę oraz sposób działania. Taśmy do pras zwykle składają się z takich elementów, jak rama nośna, bębny napinające i napędowe oraz właściwa taśma. Dzięki nim zostaje stworzony kontrolowany i zautomatyzowany system transportujący śmieci do komory kompresującej. Z kolei model zbudowany z elastycznego łańcucha napędzany jest przez elektryczny silnik, gwarantujący płynność pracy całego urządzenia.

Taśmociąg transportowy – oferta serwisu BARTONTECH

Taśmociągi stanowią jeden z najważniejszych elementów konstrukcyjnych belownicy automatycznej. W tej kategorii prezentujemy m.in. podajnik używany, sprawny w stu procentach. Jest to taśmociąg transportowy dostępny od zaraz. Posiada on 12 m długości oraz 1,2 m szerokości. Dodatkowo taśmociągi taśmowe tego typu napędzane są silnikiem o mocy 7,5 kW i sterowane za pomocą falownika. Oprócz tego posiadają one również pojemny kosz zasypowy.

 

Dane Techniczne:

długość 12 m

szerokość 1.2m

silnik 7.5 kW

sterowanie falownikiem

kosz zasypowy

możliwość dokupienia drugiego podajnika zadającego surowiec

 

100 % sprawny, dostępna od zaraz.